UK EN

Реалізація Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2030 року передбачає забезпечення відкритої та прозорої підзвітності, визначення чітких проміжних та кінцевих цілей та завдань, ефективність досягнення яких може бути виміряна та оцінена. ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» в рамках спільних зусиль з партнерами ініціював створення профільного інформаційного ресурсу "Моніторинг ВІЛ-інфекції в Україні" для розширення можливостей отримати якісні та актуальні дані про результати протидії епідемії ВІЛ-інфекції для широкої аудиторії серед усіх зацікавлених осіб.

Потенційна аудиторія користувачів представленого ресурсу не обмежується рівнем підготовки у сфері моніторингу чи епідеміології. Наша мета – максимально спростити доступ до стратегічної інформації з проблематики ВІЛ/СНІД усім, хто хоче підняти власний рівень поінформованості про епідемію, хто хоче володіти актуальними даними для прийняття важливих рішень, і тим, хто хоче втілити власні цікаві ідеї щодо покращення ситуації у регіоні чи Україні в цілому.

Представлені консолідовані дані з моніторингу ВІЛ в Україні та регіонах оновлюватимуться щороку відповідно до надходження інформації з різних джерел: епіднагляду, програмного моніторингу, досліджень, офіціальних звітів тощо. Наш ресурс дає можливість не лише отримати актуальні дані щодо ситуації з ВІЛ, але й візуально оцінити їх у динаміці, порівняти у розрізі регіонів, завантажити дані у вигляді таблиць або діаграм тощо. Всі файли доступні для скачування. Набір даних та їх представлення дозволить користувачам суттєво скоротити час на створення тематичних презентацій чи аналітичних довідок, проаналізувати поточний стан реалізації заходів у регіоні, обгрунтувати впровадження нових інтервенцій чи посилення потенціалу організації.

Ми ставим за мету постійно удосконалювати цей розділ та підвищити таким чином рівень моніторингу і оцінки у сфері протидії ВІЛ/СНІД в Україні. Для зручності користувачів передбачена можливість задавати питання профільним спеціалістам ЦГЗ щодо технічних проблем  при роботі із розділом або в контексті представлених даних.

Звертаємо вашу увагу, що наприкінці лютого розпочато введення оновлених даних показникв за результатами 2022 року. Оновлення триватиме до кінця ІІ кварталу поточного року. Слідкуйте за змінами!

Приємного користування!

Корисно: За наведеним посиланням можна ознайомитися з останнім випуском інформаційно-аналітичного бюлетеня "ВІЛ-інфекція в Україні" за даними 2021 року (випуск №53; 2022 рік).

https://phc.org.ua/sites/default/files/users/user90/HIV_in_UA_53_2022.pdf


 


* Перепрошуємо за можливі тимчасові незручності для користувачів, які пов'язані з налаштуванням веб-ресурсу та процесом оновлення даних.