UK EN

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПУБЛІКАЦІЙ у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

Analytical report based on results of linked survey “Behavior monitoring and HIVinfection prevalence among injection drug users”

Особливістю дослідження 2009 року є включення до його географії областей, які традиційно відносять до регіонів «другої хвилі», тобто областей, де згідно з офіційними даними поширеність ВІЛ є нижчою у порівнянні з іншими регіонами. В 2009 році із 14 регіонів, де проводилося дослідження серед СІН, вперше були включені такі області: Вінницька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська. Крім того, в 2009 році респондентам було запропоновано тестування крові не лише на ВІЛ, але і сифіліс, що також є новітньої практикою. Результати дослідження вказали на необхідність постійного моніторингу ситуації в зазначених областях та проведення профілактичної роботи. 
В 2009 році дослідження проводилось Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременко у співпраці з Українським центром профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України на замовлення МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».
Даний звіт містить інформацію про ризиковані поведінкові практики СІН, як ін’єкційні так і сексуальні, а також рівень знань про шляхи передачі ВІЛ, охоплення СІН профілактичними програмами. Окрему увагу приділено результатам зв’язаного дослідження – тестування крові респондентів на ВІЛ та сифіліс та чинникам інфікування ВІЛ.
Автор: Y. TARAN, I. KOLODIY;, N. POGORILA, T. DIYEVA: Тип видання: Звіт Рубрика: Профілактика ВІЛ, Лікування ЛЖВС, Ґендерні питання, Ризикована поведінка, Консультування та тестування, Фінанси та планування, Політика і практика, координація, Коінфекція ВІЛ/ТБ, Догляд та підтримка для ЛЖВС