UK EN

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПУБЛІКАЦІЙ у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

From Policy to Practice: Case Study of HIV Testing Programs for Pregnant Women in Ukraine

Національне законодавство та підзаконні акти передбачають низку запобіжних заходів у проведенні тестування на ВІЛ, у тому числі поінформовану згоду, консультування та конфіденційність. Однак наскільки ці закони виконуються на практиці й наскільки забезпечується захист прав жінок - досі ще не зрозуміло. З метою вивчення цих питань "Право на здоров’я" провів практичне дослідження досвіду жінок, які проходили тестування на ВІЛ протягом періоду вагітності у Донецькій області. Цей регіон має один із найвищих рівнів розповсюдженості ВІЛ-інфекції в Україні. Практичне дослідження містило наступні компоненти: 1) якісне дослідження шляхом проведення напівструктурованих інтерв’ю з 25 медичними працівниками та 60 вагітними жінками, що проходили тестування протягом останніх 2-ох місяців; та 2) глибинних інтерв’ю зі збором свідчень 30 ВІЛ-позитивних жінок про їхній досвід протягом року після тестування на ВІЛ у період вагітності, у тому числі про рівень медичної допомоги, що надавалася після тестування.
Згідно з висновками дослідження припускається, що більшості жінок послуги з консультування та тестування на ВІЛ були запропоновані на рівні мінімальних вимог українського законодавства. Розбіжності між давнішими свідченнями та більш нещодавніми інтерв’ю дають підстави стверджувати, що практичні процеси щодо тестування на ВІЛ і лікування ВІЛ-позитивних вагітних жінок поступово поліпшуються в Україні. Проте обидві сукупності висновків вказують на те, що можна зробити значно більше для захисту прав вагітних жінок під час та після тестування на ВІЛ для забезпечення доступу ВІЛ-позитивним жінкам до соціальних послуг з метою захистити здоров’я та добробут як протягом періоду вагітності, так і після пологів.
Автор: E. KING, V. TRIPATHI, E. FINNERTY, N. KOSTENKO: Тип видання: Звіт Рубрика: Зменшення стигми і дискримінації, Ризикована поведінка, Консультування та тестування, Кадри, Політика і практика, координація, Коінфекція ВІЛ/ТБ